Foydalanish bo'yicha ko'rsatmalar:
Pieco matnni hatto ekranda ham tarjima qiladi - buning uchun ekran o'qish funktsiyasi mavjud. Biroq, uni qo'lda o'chirishni unutmang.
Xitoy tilini o'rganishni endi boshlaganlar uchun onlayn o'quvchi. Unda asosan yangi boshlanuvchilar uchun turli darajadagi mashg'ulotlar uchun matnlar mavjud. Agar siz biron bir so'zni bosgan bo'lsangiz, dasturiy ta'minot uni mandarin tilida ovoz chiqarib o'qiydi.
Faqat xitoycha shifrni ochadigan dastur!
To'liq jumlalarni bu erga tarjima qilish mumkin, bundan tashqari, ular xitoy tilida so'zlashuvchilar tomonidan aytiladi. Siz ijro etish tezligini 0,5 - x dan 1,5 - x gacha kamaytirishingiz mumkin. & Nbsp;
Butun xitoy tili kutubxonasi - audiokitoblar, matnlar, ona tilida so'zlashuvchilar tomonidan aytilgan. Yuklangan barcha audio fayllarni qurilmaga saqlash mumkin. & Nbsp;
Harflarni so'zma-so'z o'qish uchun dastur. Xitoy tilida hecelerin ko'pligi (& ldquo; jami & rdquo; 400) tufayli ko'plab talabalar bu bosqichda jiddiy tiqilib qolishadi. Dastur xitoy tilini o'rganmoqchi bo'lganlarga yordam berish uchun mo'ljallangan.
Tetrisga o'xshash interaktiv dastur. Ieroglif tushganda yozishni tugatish kerak. Bu imlo va javob berish bo'yicha treningda katta yordam beradi. Oziq -ovqatdan tortib siyosatga qadar har xil o'yin mavzulari mavjud.
Nutqni o'z-o'zini tekshirish uchun ajoyib dastur. Xitoy tilini o'qish, yozish va talaffuzini rivojlantirishga yordam beradi. Oflayn - Internetga kirish talab qilinmaydi. Maktab o'quvchilari va oson o'qish formatini afzal ko'rganlar uchun mo'ljallangan.
Faqat Android
uchunPinyin qo'llab -quvvatlanadigan kichik cho'ntak xitoy lug'ati. Ona tilida so'zlashuvchilar tomonidan ovoz berilgan. Oflayn rejimda ishlash mumkin.
Nutq, lug'at va so'z boyligini to'ldirish uchun ajoyib dastur. Ieroglif xattotligi uchun o'quv rejimi mavjud. Ularning har birini rangli bo'yash mumkin. Aforizmlar bilan bo'lim mavjud. Bundan tashqari, bosma matnni kamera orqali tanib olish funktsiyasi mavjud.
Smartfoningizda HSK -ga tayyorgarlik ko'ring. 2005 yildan 2018 yilgacha to'plangan barcha vazifalar qurilma xotirasida saqlanadi. Bu ilova Konfutsiy instituti tomonidan ochiq tavsiya qilingan.
HSK 1-2 darajasida xitoy tilini allaqachon o'zlashtirganlar uchun ilova. Grammatika, fonetika, 25 dan ortiq mavzularni tinglashga yordam beradi. & Nbsp;
Bir hiyla bor - siz so'zlar va jumlalarni aytib berishingiz mumkin va dastur tahlil qiladi va tuzatishlarni taklif qiladi. & nbsp;
HSK imtihoniga 5 -darajagacha tayyorgarlik ko'rishga yordam beradigan Around Pixels ilovasi. Tilni bilish darajasining har bir darajasi uchun lug'at, fonetika va ierogliflar tanlanadi va ular mavzular bo'yicha bo'linadi. & nbsp;
Ierogliflarni o'rganishga ariza: istalgan darslikni tanlang va kerakli mavzu bo'yicha so'z kartalarini oling. Bundan tashqari, bu erda siz ilovadan chiqmasdan ierogliflarni yozishni o'rganishingiz mumkin. Faqat ularni to'g'ri versiya bilan tekshiring.
& nbsp;
Xitoyning Rossiyadagi vakolatxonasining Xitoy-ruscha rasmiy lug'ati, unda yuzlab iboralar, iboralar va frazeologik birliklar mavjud. Hamma narsani qisman yoki to'liq tarjima qilish mumkin. & Nbsp;
Interaktiv xitoy tilini o'rganishni ta'minlaydigan aqlli dastur. Mavzu oziq -ovqatdan munosabatlarga qadar bo'lishi mumkin. Shareware - 5000 -karta ochilgach, siz ko'proq to'lashingiz kerak bo'ladi.
Ilovadan foydalanishning mohiyati shundaki, siz kartalarni navbat bilan ochib, undagi so'z yoki ieroglifni chaqirasiz. & nbsp;
Chet elliklar uchun maxsus yozilgan yangi xitoy yangiliklari onlayn kutubxonasi. Chiziqlararo tarjima va tushunarsiz so'zning alohida chiqishi mavjud. Ma'ruzachi bilan o'qish mumkin.
Kuniga bir necha daqiqa, va siz zo'r talaba bo'lasiz - ozgina harakat va cho'ntagingizda HSK5.
Asosiysi, buni muntazam bajarish, chunki tez orada xitoylar ingliz tilini yaxshi biladiganlar soni bo'yicha ortda qolishi mumkin. Bundan tashqari, har doim bir nechta tillarni bilish yaxshiroqdir & mdash; umumiy o'zini rivojlantirish va martaba uchun. & nbsp;

Инструкция к использованию:
Скопируйте текст в буфер обмена и нажмите на кнопку Char. Программа разобьет иероглиф на составляющие, дальше их тоже можно разбить на более простые компоненты. Всего шагов разбивки 4.
Pieco переводит текст даже на экране - для этого есть функция screen reader. Однако, нужно помнить, что ее отключать нужно вручную.
Онлайн-читалка для тех, кто только начал учить китайский. В нем содержатся тексты для разных уровней подготовки, преимущественно новичков. Если нажать на любое слово - софт прочтет его вслух на путунхуа.
Приложение, только внешне похожее на Decipher Chinese!
Здесь можно переводить предложения целиком, и вдобавок они озвучены носителями китайского языка. Можно уменьшить скорость воспроизведения от 0.5‑х до 1.5‑х.
Целая библиотека китайского - здесь есть аудиокниги, тексты, озвученные носителями языка. Все скачанные аудио можно сохранять на устройстве.
Приложение, переводящее письмо в речь. Из-за большого количества слогов в китайском (“всего” 400), многие студенты серьезно застревают на этом этапе. Программа призвана помочь начинающим ученикам китайского.
Интерактивное приложение, напоминающее собой тетрис. Нужно дописать иероглиф, пока он падает вниз. Очень помогает при тренировке написания и скорости реагирования. Есть различные темы игр - от еды до политики.
Классная программа для самоаудирования речи. Помогает развивать чтение, написание и произношение китайского. Автономное - доступ в интернет не требуется. Предназначено для школьников и тех, кто предпочитает легкий формат учебы.
Толькодля Android
Маленький карманный словарь китайского языка с поддержкой пиньинь. Озвучивался носителями языка. Может работать без интернета.
Отличное приложение для тренировки речи, лексики и пополнения словарного запаса. Есть режим тренировки каллиграфии иероглифов. Любые из них можно разрисовать по цвету. Существует раздел с афоризмами. Дополнительно, есть функция распознавания печатного текста через камеру.
Только Android
Подготовка к HSK в вашем смартфоне. Все задания, собранные с 2005 по 2018 год находятся в памяти устройства. Это приложение открыто рекомендуют в институте Конфуция.
Приложение для тех, кто уже овладел китайским на уровне HSK 1-2. Поможет развить грамматику, фонетику, аудирование по более чем 25 темам.
Есть фишка - можно надиктовывать слова и предложения, а программа сделает анализ и предложит исправления.
Приложение от компании Around Pixels, которое поможет вам подготовиться к экзамену HSK до уровня 5. Лексика, фонетика и иероглифика подобраны под каждый уровень владения языком и разбиты по темам.
Приложение для изучения иероглифов: выбираете любой учебник и получаете карточки слов на нужную вам тему. Кроме этого, здесь можно научиться писать иероглифы, не выходя из приложения. Просто сверяйте их с правильной версией.
Официальный китайско-русский словарь от представительства Китая в России, включающий в себя сотни, словосочетаний, идиом и фразеологизмов. Все можно перевести частями или же целиком.
Смарт-приложение, предлагающее интерактивное изучение китайского языка. Тематика может быть любая - от еды до отношений. Условно-бесплатное - при достижении открытия 5000-й карточки, дальше придется платить.
Смысл использования приложения в том, что попеременно открываете карточки, называя слово или иероглиф, нанесенный на нее.
Онлайн-библиотека свежих китайских новостей, написанных специально для иностранцев. Есть подстрочный перевод и отдельный вывод непонятного слова. Можно читать с помощью диктора.
Всего несколько минут в день и вы станете великолепным студентом - немного старания и HSK5 у вас в кармане.
Главное, делать это регулярно, ведь совсем скоро китайский может обогнать английский в количестве людей, которые его знают на хорошем уровне. Тем более, всегда лучше знать несколько языков — для общего саморазвития и карьеры.